Hakkımızda

Yüksel Et Mangal

36 yıldır Nalçacı ve Öğretmenevleri semtlerinde hizmet veren; sağlıklı, kaliteli et ve et ürünleriyle Konya’da bir marka olmayı başaran “Yüksel Kasap”, müşterilerinin yoğun isteği üzerine “Yüksel Et Mangal Restaurant”ı da hizmete açmıştır.

“Yüksel Et Mangal” ve “Yüksel Kasap”ın olmazsa olmazlarından olan ilk kural; Yönetim Kurulu Başkanımız, bizzat sayın Mahmut Yüksel tarafından, kesim yapılacak hayvanın bilinen besicilerden, canlı ve görerek alınır. Hayvanın sağlık durumu, yaşı ve diğer özellikleri “Yüksel Kasap” kriterlerine uygun olması zorunludur. Önceden kesilmiş hayvanlar kesinlikle alınmaz.

Kısaca bilinçli et seçimi “Yüksel Kasap” ve “Yüksel Et Mangal”ın olmazsa olmazlarının ilk kuralıdır. 

Bu titiz seçicilik sonucunda; lezzetli, sağlıklı ve kaliteli et ürünleri elde edilir. Ürünler servis için, kebabın lezzetinin korunması amacıyla, taze ve anlık hazırlanır.

Püf Noktası!
Mangalda pişirme konusuna gelince; bu iş tamamen ustalık gerektiren bir uğraştır. Mangalın yapısı, kömürün türü, kömürün kor-köz-kül haline gelmesi, pişirelen etin yeterince oksijen alması v.b. bir çok etkenlerin arasında, pişirme usulü ise tamamen “Yüksel Kasap” usulüdür. Ette et tadı ve lezzetinden başka birşey olmaması. Gerçek et mangalda, etin lezzetini alabilmek için baharat bile kullanılmaması gerektiğine inanılır. (Acılı ve özgün baharatlı kebablar kültürel olduğu için istisnadır).

Yüksel Et Mangal Restaurantda, ailelerin gönül rahatlığıyla, mangalda birbirinden lezzetli ve sağlıklı bir çok et türlerini, pirzolayı pirzola gibi, köfteyi köfte gibi, kuşbaşını kuşbaşı gibi... yiyebilecekleri farklı bir mekandır. 

Böyle bir hizmeti Konya’da sizlere sunuyor olmaktan onur duyarız.

Mahmut Yüksel
Yüksel Kasap ve Yüksel Mangal Restaurant
Yönetim Kurulu Başkanı


HAKKIMIZDA


ARA

YOL TARİFİ

MAİL GÖNDER